Zamrzol pomoc.

V7 TT Pro / V7S HD /V7 Plus/V7 S2X /V7PRO/ V7 TT

Moderators: admin, GTMedia Team

lada571
Posts: 19
Joined: Mon Mar 30, 2020 9:02 am

Re: Zamrzol pomoc.

Post by lada571 »

To Hajjar,
try "autosend" and reboot.

User avatar
cmelak
Posts: 39
Joined: Tue May 28, 2019 9:39 am
Location: HD Box 7119, AB Cryptobox combo 752, GT media V8 Pro 2, 3 x LNB, 85 cm,

Re: Zamrzol pomoc.

Post by cmelak »

Mám starý comp a RS232 z dávných dob, šlo by to nějak rozhýbat? Druhý přístroj raději nechám bez updatu.

Hajjar
Posts: 10
Joined: Mon Mar 23, 2020 8:26 pm

Re: Zamrzol pomoc.

Post by Hajjar »

V7kabelCom.jpg
V7kabelCom.jpg (597.02 KiB) Viewed 2490 times
I suspect malfunction of receiving COM port of box v7 plus. I had to work hard to make cable DB9F -> jack 3½.
To PC Compaq with Atom x64 with Win7 I connected USB -> COM Axago ADS50 Profilic converter which installed itself. I connected the ser. PC port with v7+. I started Scom, turned on v7 +.
I received a message from v7 +.


I continued transferring the boot.img file, signaling a transfer.
However, the expected message was not displayed after the transfer. The header "info" status "over" and correct file length were added.
Previously echo was activated, but nothing was displayed.
Transmission has not been confirmed in the Log file.

The V7 + status has not changed.

I checked the function of the Axago port using a modem. The modem has responded correctly to the AT commands.

On contacts DB9 from v7 + measured: 5-2 = 0 V, 5-3 = 0 V, 2-3 = 0 V
But the same on Axago: 5-2 = 6.4 V, 5-3 = 6.4 V, 2-3 = 0 V

Resistors at v7 + are 5-2 = 2 kOhm, 5-3 = 6 kOhm 3-2 = 8.4 kOhm
On Axago 5-2 = 5-3 = 6.4 V, resistors 5-2 = 5-3 = 2-3 = 200 MOhm
Attachments
after box switched ON
after box switched ON
SLog_20200404.PNG (127.73 KiB) Viewed 2490 times
sent, sleeping
sent, sleeping
SCOM.PNG (47.35 KiB) Viewed 2490 times
Last edited by Hajjar on Mon Apr 06, 2020 11:16 am, edited 1 time in total.

lada571
Posts: 19
Joined: Mon Mar 30, 2020 9:02 am

Re: Zamrzol pomoc.

Post by lada571 »

For sure only, scom tool worked for me with "autosend" ( befor uboot.img ) :
scom1.jpg
scom1.jpg (50.7 KiB) Viewed 2512 times
untick it for befor send upg.img !!!

Slavkov
Posts: 23
Joined: Wed Mar 04, 2020 7:58 am

Re: Zamrzol pomoc.

Post by Slavkov »

Tak jsem opravil převodník USB - RS232 (čipy CP2102 + MAX3232) a otestoval na různých platformách OS.
As I promised, repaired my USB - RS232 (chips CP2102 + MAX3232) convertor and test it on many OS platforms.
USB_multi_1.jpg
USB_multi_1.jpg (334.2 KiB) Viewed 2500 times
Schránka NTB.jpg
Schránka NTB.jpg (180.81 KiB) Viewed 2500 times
Schránka NTB_2.jpg
Schránka NTB_2.jpg (144.3 KiB) Viewed 2500 times
Schránka XEON.jpg
Schránka XEON.jpg (617.97 KiB) Viewed 2500 times
Otestováno a u mě funkční na: / For me, it is working on:
- Windows 10/64bit AMD notebook
- Windows 7/32bit Intel notebook
- Windows 7/64bit Intel workstation PC

Slavkov
Posts: 23
Joined: Wed Mar 04, 2020 7:58 am

Re: Zamrzol pomoc.

Post by Slavkov »

cmelak wrote:
Sun Apr 05, 2020 3:32 pm
Mám starý comp a RS232 z dávných dob, šlo by to nějak rozhýbat? Druhý přístroj raději nechám bez updatu.
Jasně, s tím jsem začal... a byl úspěšný. Pak teprve jsem to řešil přes USB / RS232 převodník.
Záleží, co máš za HW a co umíš?
Pokud je to něco s WXP či W7 a USB, tak bezproblémově.
Pokud něco s W98 či W2K, tak s tím si dnes jednoduše nic nestáhneš z netu (např. problém s https atd.), budeš řešit USB(?)... potřebné soubory bys tam musel dostat přes LAN, CD... netestoval jsem, zda ta utilita podporuje WXP a W2K...
Nicméně, pokud je to např. HW, na který nainstaluješ W7, tak by to šlo...
Možná by ta utilita šla spustit i pod Wine pod linuxem nabootovaným z USB či DVD/CD atd.
Opravdu záleží, co máš a co s tím umíš...

Hajjar
Posts: 10
Joined: Mon Mar 23, 2020 8:26 pm

Re: Zamrzol pomoc.

Post by Hajjar »

lada571 wrote:
Sat Apr 04, 2020 7:06 am
To Hajjar,
try "autosend" and reboot.
Thank You! what do You mean with that "reboot"?
Anyway, I tried it, a waste of time. Because I don't know any repairman, I take off the cover!

lada571
Posts: 19
Joined: Mon Mar 30, 2020 9:02 am

Re: Zamrzol pomoc.

Post by lada571 »

Tím rebootem myslím vypnout a zapnout přijímač.
Prostě nastartovat SCOM natahnout uboot.img, zaškrtnout "boot rom " a "auto send" a nedávat send , ale udělat vypnuti a zapnutí připojeného přijímače. Podle mne "auto send" (není to v dokumentaci) to tam pošle sám v okamžiku , kdy je potřeba. Mi se to chovalo stejně bez odezvy, pokud jsem uboot.img posilal sendem. Až "auto send" to oživil.

Slavkov
Posts: 23
Joined: Wed Mar 04, 2020 7:58 am

Re: Zamrzol pomoc.

Post by Slavkov »

Hajjar wrote:
Sun Apr 05, 2020 9:15 pm

I continued transferring the boot.img file, signaling a transfer.
However, the expected message was not displayed after the transfer. The header "info" status "over" and correct file length were added.
Previously echo was activated, but nothing was displayed.
Transmission has not been confirmed in the Log file.
Vypadá to, že nejsi žádný BFU a víš, co děláš....
Nicméně pro kontrolu, máš zaškrtnutou volbu oblasti "BootRom", když tam posíláš ten uboot.bin?

Hajjar
Posts: 10
Joined: Mon Mar 23, 2020 8:26 pm

Re: Zamrzol pomoc.

Post by Hajjar »

Slavkov wrote:
Mon Apr 06, 2020 2:48 pm
Hajjar wrote:
Sun Apr 05, 2020 9:15 pm

I continued transferring the boot.img file, signaling a transfer.
However, the expected message was not displayed after the transfer. The header "info" status "over" and correct file length were added.
Previously echo was activated, but nothing was displayed.
Transmission has not been confirmed in the Log file.
Vypadá to, že nejsi žádný BFU a víš, co děláš....
Nicméně pro kontrolu, máš zaškrtnutou volbu oblasti "BootRom", když tam posíláš ten uboot.bin?
Díky za účast! Všechno je marné! Mě přesvědčily naměřené hodnoty podpořené ledkami testeru. Po čase odkrytuji, i když je to v chytré čínské záruce (viz výše). Konec.
(Stejně mám teď sundanou parabolu)
Mimochodem, máš tam ten slibovaný klíč k Cccam?

Slavkov
Posts: 23
Joined: Wed Mar 04, 2020 7:58 am

Re: Zamrzol pomoc.

Post by Slavkov »

"Klíče", respektive adresy CCCam serverů, porty, už. jméno a heslo si musíš vyžádat od prodejce na Alíčku zprávou.
Aby jsi to nemusel ťukat na RC, tak to dáš do souboru cccam.cfg a importuješ ho. V Menu musíš v síti zmáčknout 4krát "6" pro (jednorázové) zviditelnění...
Struktura textového souboru je pak např. taková: (CCCAM, server, port, jmeno, heslo)
C: 1.server.xyz 11000 jmeno heslo
C: 2.server.xyz 22000 jmeno heslo
C: 3.server.xyz 33000 jmeno heslo
Od prodejce "Global IPTV Life Store" (má sklady i v EU) to šlo bez problémů, "3C Intelligence Online Store" nečte zprávy, jenom přes zprávy posílá "letáky"... Bohužel jsem to začal řešit až mimo Buyer Protection - dispute. Ze začátku jsem to osadil jako DVB-T2 H.265 u starších TV a pak teprve přehodil LNB na MonoBlock Quard a začal řešit i DVB-S2...
Kvalita serverů je taková průměrná, ani super, ani špatná... navíc, teď v době, kdy jsou naše sítě celkem přetížené. I důchodci se nějak naučili využívat "červené tlačítko" a přenosy fakt jedou... :mrgreen:

Hajjar
Posts: 10
Joined: Mon Mar 23, 2020 8:26 pm

Re: Zamrzol pomoc.

Post by Hajjar »

Slavkov wrote:
Mon Apr 06, 2020 4:02 pm
"Klíče", respektive adresy CCCam serverů, porty, už. jméno a heslo si musíš vyžádat od prodejce na Alíčku zprávou.
Aby jsi to nemusel ťukat na RC, tak to dáš do souboru cccam.cfg a importuješ ho. V Menu musíš v síti zmáčknout 4krát "6" pro (jednorázové) zviditelnění...
Struktura textového souboru je pak např. taková: (CCCAM, server, port, jmeno, heslo)
C: 1.server.xyz 11000 jmeno heslo
C: 2.server.xyz 22000 jmeno heslo
C: 3.server.xyz 33000 jmeno heslo
Od prodejce "Global IPTV Life Store" (má sklady i v EU) to šlo bez problémů, "3C Intelligence Online Store" nečte zprávy, jenom přes zprávy posílá "letáky"... Bohužel jsem to začal řešit až mimo Buyer Protection - dispute. Ze začátku jsem to osadil jako DVB-T2 H.265 u starších TV a pak teprve přehodil LNB na MonoBlock Quard a začal řešit i DVB-S2...
Kvalita serverů je taková průměrná, ani super, ani špatná... navíc, teď v době, kdy jsou naše sítě celkem přetížené. I důchodci se nějak naučili využívat "červené tlačítko" a přenosy fakt jedou... :mrgreen:
Díky, doufám, že se k tomu dostanu. :?:

Post Reply

Return to “GTMEDIA V7 SERIES”