Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

User Share channel list and channel information

Moderators: admin, GTMedia Team

redek77
Posts: 15
Joined: Thu Oct 27, 2016 7:40 pm

Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by redek77 »

Ułożona wg schematu UPC, wg mnie najbardziej praktycznie.
Attachments
dvbchannel_v2.2_2019_05_02_10_58_05.7z
(100.54 KiB) Downloaded 2738 times

Robin
Posts: 2
Joined: Sat May 04, 2019 7:52 am

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by Robin »

Super że dałeś listę. Jestem mało doświadczony w obsłudze dekoderów i jeśli możesz to zamieść opis instalacji tej listy w GTC 4K
Możliwe że jest taki opis na forum ale nie udało mi się do niego dogrzebać. Dzięki z góry jak nie wiem co ;) Robin.

redek77
Posts: 15
Joined: Thu Oct 27, 2016 7:40 pm

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by redek77 »

Po uruchomieniu dekodera wejdź w telewizję, następnie przycisk "menu", szukasz instalacja, z lewej strony "zarządzanie DB", importuj dane, wybierasz plik z pendrive'a i ok. Chwilę czekasz i powinno działać. Jeżeli natomiast nie będą działać wszystkie programy, to należy wprowadzić następujące ustawienia:
Restart urządzenia, wejdź w telewizję, następnie przycisk "menu", szukasz instalacja, z lewej strony DVB-S/S2, ustawienie silnika, szukasz HOT-BIRD ( u nie 135),
typ silnika ustawiasz na DiSEqC1.2,
Krok przesunięcia: Zatrzymaj,
Przesunięcie ciągłe: Stop,
Ustaw limit: Disable,
Pozycja: 1,
Goto Command: GOTO POSITION

Po tej operacji restart i ciesz się wizją i fonią.

Robin
Posts: 2
Joined: Sat May 04, 2019 7:52 am

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by Robin »

Dziękuję serdecznie za wyczerpującą informację i czytelny opis instalacji. Jesteś super. Jeszcze raz dziękuję.

mimin3
Posts: 8
Joined: Fri Jan 19, 2018 10:08 am

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by mimin3 »

Lista wg NCplus + modyfikacje
Tylko polskie kanały + kilka z astry.
Dodatkowo podział tematyczny ulubionych
Attachments
dvbchannel_v2.2_2019_05_24_22_36_22.rar
(21.75 KiB) Downloaded 1442 times

Ral4f
Posts: 9
Joined: Sun Mar 24, 2019 4:09 pm

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by Ral4f »

Moja autorska lista jednak nie mogę wgrać jej do dekodera jeżeli ktoś znający się w przedmiotowym temacie mógł na nią zerknąć co z nia nie tak... z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Attachments
Kanały_lista_2019.rar
(49.82 KiB) Downloaded 504 times

qdi
Posts: 20
Joined: Mon May 27, 2019 1:27 pm

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by qdi »

zobacz czy teraz sie wgra, twoj plik nie byl rozpoznawany jako xml zle naglowki i kilka tagow ;) daj znac czy zadzialalo :)
Attachments
Kanały_lista_2019.xml.zip
(6.84 KiB) Downloaded 908 times

qdi
Posts: 20
Joined: Mon May 27, 2019 1:27 pm

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by qdi »

jezeli zadziala kazdy plik xml sprawdz tu htt ps: // jsonformatter.org / xml-editor jezeli obraz bedzie taki jak na foto jest ok jak bedzie : null czyli nie rozpoznal pliku objekt nie ma referencji :) cos jest nie tak. kazdy znacznik na czerwono w takim opisie jak ten z linku to znak ze cos jest nie tak ps chyba usnalem ostatni porgram :)
Attachments
Zrzut ekranu 2019-05-29 o 23.47.43.png
Zrzut ekranu 2019-05-29 o 23.47.43.png (340.75 KiB) Viewed 27694 times

Seliv
Posts: 11
Joined: Tue May 28, 2019 10:13 am

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by Seliv »

Panowie, w jakim programie najrozsądniej jest układać swoją listę kanałów, bądz modyfikować. Kompletnie nie rozumiem zasady działania tego XML editor, gdzie admin strony wrzucił w tutorialu.

Kiedyś widziałem screena programu, w którym widniały nazwy kanałów i w bardzo łatwy sposób można było przenieść na inne miejsce.

qdi
Posts: 20
Joined: Mon May 27, 2019 1:27 pm

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by qdi »

mówisz pewnie o db editor 2.12 ale to nie ten format ten jest do innych typow jak np format bin. do tego konkretnego boxa trzeba miec edytor xml'a z lista satelit, transponderów i kanałów, wiec trzeba by było napisać aplikację do obróbki, żeby każdy z wczesniej wymienionych byl do edycji,dodania, usuniecia. plus modyfikacje czyli góra,dół. nie dzuo roboty. moze pokusze sie o taka aplikacje.

Seliv
Posts: 11
Joined: Tue May 28, 2019 10:13 am

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by Seliv »

Wklejam link gdzie widziałem, że istnieje już taki program (może to ta osoba go stworzyła?) nie mam pojęcia.

Code: Select all

https://allegro.pl/oferta/lista-kanalow-dekoder-freesat-gtmedia-gtc-4k-8151274033
nie jest to moja sprzedaż, wklejam czysto informacyjnie.

No Live links per forum rules. Use hxxp:// ,hxxps:// or CODE

sorry for that

qdi
Posts: 20
Joined: Mon May 27, 2019 1:27 pm

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by qdi »

Coś dla forumowiczów I użytkowników GTC

Code: Select all

https://drive.google.com/file/d/1R_pnAlG0CWv9Ywm3mYz6vnOdW3yzxJ-P/view?usp=drivesdk
na ta chwilę jeszcze mocny draft Ale będzie coś z tego ;)

Seliv
Posts: 11
Joined: Tue May 28, 2019 10:13 am

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by Seliv »

Wow, jestem pod wrażeniem, sam zrobiłeś tą apke?;p Będziesz wybawcą wszystkich ;p

papuga1
Posts: 7
Joined: Sun Jun 09, 2019 7:56 am

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by papuga1 »

Witam:
Jako że sprzęt już ogarnąłem mam pytania co do listy kanałów:
1/ czy można edytować listę kanałów jeśli tak to jakim programem najlepiej
2/ czy można przesuwać kanały na edytowanej liście w/g uznania jeśli tak to gdzie zaczyna się, a gdzie kończy linijka kanału
interesują mnie tylko kanały Polskie i to nie wszystkie.

qdi
Posts: 20
Joined: Mon May 27, 2019 1:27 pm

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by qdi »

Seliv wrote:
Sat Jun 08, 2019 8:41 pm
Wow, jestem pod wrażeniem, sam zrobiłeś tą apke?;p Będziesz wybawcą wszystkich ;p
Tak samemu pisze :) moj GTC jeszcze nie doszedł więc myślę, że w drugiej połowie czerwca powinna być beta do testów. na tą chwilę importuje listę satelit, transponderów do każdej i listę kanałów z podziałem na satelitę i wybrany transponder. jak macie jakies sugestie bardzo proszę :) wzoruje się na satfinder i db editor. bedzie mozna zmieniac grupowo nazyw kanalow czyli jezeli jest xxxTVP 1 to te xxx bedzie mozna wywalic ze wszystkich proramow na danym satelicie. gora/dol dla jednego/wielu (zaznaczenie) kanałów edycja satelity transpondera. wyszukiwanie satelity z podpowiedzia , taks samo lista kanalow. nie wiem jeszcze jak ogarnac ulubione :) ale mysle ze jak dostane gtc to pojdzie szybko juz :)
Attachments
sat2.PNG
sat2.PNG (58.1 KiB) Viewed 27466 times
sat1.PNG
sat1.PNG (41.27 KiB) Viewed 27466 times

qdi
Posts: 20
Joined: Mon May 27, 2019 1:27 pm

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by qdi »

papuga1 wrote:
Sun Jun 09, 2019 8:17 am
Witam:
Jako że sprzęt już ogarnąłem mam pytania co do listy kanałów:
1/ czy można edytować listę kanałów jeśli tak to jakim programem najlepiej
2/ czy można przesuwać kanały na edytowanej liście w/g uznania jeśli tak to gdzie zaczyna się, a gdzie kończy linijka kanału
interesują mnie tylko kanały Polskie i to nie wszystkie.
na ta chwile to notepad++ to plik xml wiec masz tagi i tak jak masz ten plik xml musisz wpisac w wyszukiwanie

Code: Select all

<satellite name="Eutelsat Hot Bird 13B/13C/13E"

wtedy znajdziesz stalite i tam masz trnaspondery i pod transponderami masz program pod programem masz jeszcze video i audio ale to raczej zostaw.
czyli kazdy tag <program></program> to program :) wiec dodajesz usuwasz wg uznania

papuga1
Posts: 7
Joined: Sun Jun 09, 2019 7:56 am

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by papuga1 »

dzięki za podpowiedź pobawię się

Seliv
Posts: 11
Joined: Tue May 28, 2019 10:13 am

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by Seliv »

Extra, trzymam kciuki za projekt :P chętnie potestuje jak zrobisz bete ; )
W sumie to najważniejsze dla mnie, to móc wygodnie zmieniać pozycje kanałów, tworzyć ulubione jak i w prosty sposób zmieniać transportery, kiedy zmieni się na jakimś kanale. ;p

qdi
Posts: 20
Joined: Mon May 27, 2019 1:27 pm

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by qdi »

Seliv wrote:
Mon Jun 10, 2019 3:23 pm
Extra, trzymam kciuki za projekt :P chętnie potestuje jak zrobisz bete ; )
W sumie to najważniejsze dla mnie, to móc wygodnie zmieniać pozycje kanałów, tworzyć ulubione jak i w prosty sposób zmieniać transportery, kiedy zmieni się na jakimś kanale. ;p
tu jest beta :) widzisz dla mnie to na ta chwile to tylko teoria poniewaz nie mam jeszcze swojego gtc :) i tak np. nie wiedzialem,ze mozna a nawet trzeba zeminiac kanałom transpondery :) proszę piszcie takie rzeczy i to w jak nawiekszej ilosci :) chodzi o to zeby za pomocą tej szajbki pozniej wygodnie zarzadzac kanalami :) ulubionych na ta chwile wgl nie ruszylem :) ale w planach mam zaznaczenie kilku na raz i dodanie z poziomu dropdownu kategorii :) tu pytanie o te transpondery i kanaly jak czesto sie to zmienia i jak myslisz jak najwygodniej bylo by to zmieniać ?

Code: Select all

https://drive.google.com/open?id=1zOakgrQEj6mg_g9GHu06_7a-GOOlcxQf

papuga1
Posts: 7
Joined: Sun Jun 09, 2019 7:56 am

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by papuga1 »

Mam jeszcze pytanie bo wypadły mi Discovery i Animal Planet czy to wina dawcy czy listy bo nieaktualna?

azbestmar
Posts: 1
Joined: Sat Jun 29, 2019 5:03 pm

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by azbestmar »

Witam koledzy. Czy działa wam EPG? Jak je włączyć?

Seliv
Posts: 11
Joined: Tue May 28, 2019 10:13 am

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by Seliv »

No z tym EPG to jest różnie, raz działa parę dni, później znika na tydzień. Jestem teraz na etapie, że go nie mam :p Gdyby nie ten bug, bo pewnie to problem oprogramowania, to urządzenie byłoby idealne. Coraz bardziej zastanawiam się czy nie kupić niedługo czegoś na enigmie, tam powinno to działać ; >

mayday2224
Posts: 4
Joined: Sun Apr 18, 2021 7:49 pm

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by mayday2224 »

Witam, czy może ktoś z was poratować świeża lista kanałów z hotberda do GTC. Z góry dziękuję

nowakartur1986
Posts: 1
Joined: Tue Jul 13, 2021 8:36 pm

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by nowakartur1986 »

Witam. Jestem nowym użytkownikiem Dekodera GT Combo. Wcześniej działałem na Enigmie2. W ogóle nie ogarniam dodawania listy kanałów. Robię jak było napisane wcześniej... Wrzucam plik na pendrive i jak daję w dekoderze import DB to wyskakuje mi komunikat "brak prawidłowych plików DVB".
Sytuacja jest taka sama gdy używam pobranych list i gdy użyłem kolegi qdi edytora. Może coś robię źle? Pomóżcie....

Wlodek_242
Posts: 1
Joined: Mon May 09, 2022 8:16 pm

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by Wlodek_242 »

Cześć

Odgrzebę temat. Może ktoś odpowie :)
Zakupiłem GTMedia Combo 4k ale mam problem z wgraniem kanałów. DVB-T powiedzmy, że normalnie (co prawda znalazł jedynie 30 kanałów).
Bardziej mnie jednak boli, że nie mogę wyszukać kanałów satelitarnych. Próbowałem wgrać pliki, które tu udostępniliście. Jedyny który jest widoczny to ten według UPC ale jak próbuję go załadować mam "error 3".
Próbuję przeskanować kanały wybierając Hotbirda ale chyba coś źle robię bo kompletnie nic nie znajduje. Jak wchodzę w menu/installation/dvb-s/s2 wybieram na liście satelitów hotbirda, potem jednak jak wchodzę w ustawienia anteny to siła sygnału i jakość 0%. Dodam, że jak podłączam skonfigurowany Gtmedia v8 to działa bez zarzutu. Tamten mam skonfigurowany do innego TV w drugim pomieszczeniu i od paru lat śmiga.
Pytanie pierwsze czy możecie podrzucić jakąś listę kanałów do tego dekodera.
Drugie jakie mam ustawić parametry do wyszukiwania. Dostępne do ustawienia:
Transponder
LNB Type
Polarization
DISEqC1.0
DISEqC1.1
DISEqC Repeat
DISEqC Order
Motor Type
LNB Power

Post Reply

Return to “GTMEDIA_User Share”