Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

User Share channel list and channel information

Moderators: admin, GTMedia Team

Post Reply
redek77

Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by redek77 »

Ułożona wg schematu UPC, wg mnie najbardziej praktycznie.
Attachments
dvbchannel_v2.2_2019_05_02_10_58_05.7z
(100.54 KiB) Downloaded 1684 times

Robin

Re: Polish Channel List UPC - Polska Lista Kanałów UPC

Post by Robin »

Super że dałeś listę. Jestem mało doświadczony w obsłudze dekoderów i jeśli możesz to zamieść opis instalacji tej listy w GTC 4K
Możliwe że jest taki opis na forum ale nie udało mi się do niego dogrzebać. Dzięki z góry jak nie wiem co ;) Robin.

redek77

Post by redek77 »

Po uruchomieniu dekodera wejdź w telewizję, następnie przycisk "menu", szukasz instalacja, z lewej strony "zarządzanie DB", importuj dane, wybierasz plik z pendrive'a i ok. Chwilę czekasz i powinno działać. Jeżeli natomiast nie będą działać wszystkie programy, to należy wprowadzić następujące ustawienia:
Restart urządzenia, wejdź w telewizję, następnie przycisk "menu", szukasz instalacja, z lewej strony DVB-S/S2, ustawienie silnika, szukasz HOT-BIRD ( u nie 135),
typ silnika ustawiasz na DiSEqC1.2,
Krok przesunięcia: Zatrzymaj,
Przesunięcie ciągłe: Stop,
Ustaw limit: Disable,
Pozycja: 1,
Goto Command: GOTO POSITION

Po tej operacji restart i ciesz się wizją i fonią.

Robin

Post by Robin »

Dziękuję serdecznie za wyczerpującą informację i czytelny opis instalacji. Jesteś super. Jeszcze raz dziękuję.

mimin3

Post by mimin3 »

Lista wg NCplus + modyfikacje
Tylko polskie kanały + kilka z astry.
Dodatkowo podział tematyczny ulubionych
Attachments
dvbchannel_v2.2_2019_05_24_22_36_22.rar
(21.75 KiB) Downloaded 942 times

Ral4f

Post by Ral4f »

Moja autorska lista jednak nie mogę wgrać jej do dekodera jeżeli ktoś znający się w przedmiotowym temacie mógł na nią zerknąć co z nia nie tak... z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Attachments
Kanały_lista_2019.rar
(49.82 KiB) Downloaded 314 times

qdi

Post by qdi »

zobacz czy teraz sie wgra, twoj plik nie byl rozpoznawany jako xml zle naglowki i kilka tagow ;) daj znac czy zadzialalo :)
Attachments
Kanały_lista_2019.xml.zip
(6.84 KiB) Downloaded 624 times

qdi

Post by qdi »

jezeli zadziala kazdy plik xml sprawdz tu htt ps: // jsonformatter.org / xml-editor jezeli obraz bedzie taki jak na foto jest ok jak bedzie : null czyli nie rozpoznal pliku objekt nie ma referencji :) cos jest nie tak. kazdy znacznik na czerwono w takim opisie jak ten z linku to znak ze cos jest nie tak ps chyba usnalem ostatni porgram :)
Attachments
Zrzut ekranu 2019-05-29 o 23.47.43.png
Zrzut ekranu 2019-05-29 o 23.47.43.png (340.75 KiB) Viewed 15099 times

Seliv

Post by Seliv »

Panowie, w jakim programie najrozsądniej jest układać swoją listę kanałów, bądz modyfikować. Kompletnie nie rozumiem zasady działania tego XML editor, gdzie admin strony wrzucił w tutorialu.

Kiedyś widziałem screena programu, w którym widniały nazwy kanałów i w bardzo łatwy sposób można było przenieść na inne miejsce.

qdi

Post by qdi »

mówisz pewnie o db editor 2.12 ale to nie ten format ten jest do innych typow jak np format bin. do tego konkretnego boxa trzeba miec edytor xml'a z lista satelit, transponderów i kanałów, wiec trzeba by było napisać aplikację do obróbki, żeby każdy z wczesniej wymienionych byl do edycji,dodania, usuniecia. plus modyfikacje czyli góra,dół. nie dzuo roboty. moze pokusze sie o taka aplikacje.

Seliv

Post by Seliv »

Wklejam link gdzie widziałem, że istnieje już taki program (może to ta osoba go stworzyła?) nie mam pojęcia.

Code: Select all

https://allegro.pl/oferta/lista-kanalow-dekoder-freesat-gtmedia-gtc-4k-8151274033
nie jest to moja sprzedaż, wklejam czysto informacyjnie.

No Live links per forum rules. Use hxxp:// ,hxxps:// or CODE

sorry for that

qdi

Post by qdi »

Coś dla forumowiczów I użytkowników GTC

https://drive.google.com/file/d/1R_pnAlG0CWv9Ywm3mYz6vnOdW3yzxJ-P/view?usp=drivesdk
na ta chwilę jeszcze mocny draft Ale będzie coś z tego ;)

Seliv

Post by Seliv »

Wow, jestem pod wrażeniem, sam zrobiłeś tą apke?;p Będziesz wybawcą wszystkich ;p

papuga1

Post by papuga1 »

Witam:
Jako że sprzęt już ogarnąłem mam pytania co do listy kanałów:
1/ czy można edytować listę kanałów jeśli tak to jakim programem najlepiej
2/ czy można przesuwać kanały na edytowanej liście w/g uznania jeśli tak to gdzie zaczyna się, a gdzie kończy linijka kanału
interesują mnie tylko kanały Polskie i to nie wszystkie.

qdi

Post by qdi »

Seliv wrote:
Sat Jun 08, 2019 8:41 pm
Wow, jestem pod wrażeniem, sam zrobiłeś tą apke?;p Będziesz wybawcą wszystkich ;p
Tak samemu pisze :) moj GTC jeszcze nie doszedł więc myślę, że w drugiej połowie czerwca powinna być beta do testów. na tą chwilę importuje listę satelit, transponderów do każdej i listę kanałów z podziałem na satelitę i wybrany transponder. jak macie jakies sugestie bardzo proszę :) wzoruje się na satfinder i db editor. bedzie mozna zmieniac grupowo nazyw kanalow czyli jezeli jest xxxTVP 1 to te xxx bedzie mozna wywalic ze wszystkich proramow na danym satelicie. gora/dol dla jednego/wielu (zaznaczenie) kanałów edycja satelity transpondera. wyszukiwanie satelity z podpowiedzia , taks samo lista kanalow. nie wiem jeszcze jak ogarnac ulubione :) ale mysle ze jak dostane gtc to pojdzie szybko juz :)
Attachments
sat2.PNG
sat2.PNG (58.1 KiB) Viewed 14871 times
sat1.PNG
sat1.PNG (41.27 KiB) Viewed 14871 times

qdi

Post by qdi »

papuga1 wrote:
Sun Jun 09, 2019 8:17 am
Witam:
Jako że sprzęt już ogarnąłem mam pytania co do listy kanałów:
1/ czy można edytować listę kanałów jeśli tak to jakim programem najlepiej
2/ czy można przesuwać kanały na edytowanej liście w/g uznania jeśli tak to gdzie zaczyna się, a gdzie kończy linijka kanału
interesują mnie tylko kanały Polskie i to nie wszystkie.
na ta chwile to notepad++ to plik xml wiec masz tagi i tak jak masz ten plik xml musisz wpisac w wyszukiwanie

<satellite name="Eutelsat Hot Bird 13B/13C/13E"

wtedy znajdziesz stalite i tam masz trnaspondery i pod transponderami masz program pod programem masz jeszcze video i audio ale to raczej zostaw.
czyli kazdy tag <program></program> to program :) wiec dodajesz usuwasz wg uznania

papuga1

Post by papuga1 »

dzięki za podpowiedź pobawię się

Seliv

Post by Seliv »

Extra, trzymam kciuki za projekt :P chętnie potestuje jak zrobisz bete ; )
W sumie to najważniejsze dla mnie, to móc wygodnie zmieniać pozycje kanałów, tworzyć ulubione jak i w prosty sposób zmieniać transportery, kiedy zmieni się na jakimś kanale. ;p

qdi

Post by qdi »

Seliv wrote:
Mon Jun 10, 2019 3:23 pm
Extra, trzymam kciuki za projekt :P chętnie potestuje jak zrobisz bete ; )
W sumie to najważniejsze dla mnie, to móc wygodnie zmieniać pozycje kanałów, tworzyć ulubione jak i w prosty sposób zmieniać transportery, kiedy zmieni się na jakimś kanale. ;p
tu jest beta :) widzisz dla mnie to na ta chwile to tylko teoria poniewaz nie mam jeszcze swojego gtc :) i tak np. nie wiedzialem,ze mozna a nawet trzeba zeminiac kanałom transpondery :) proszę piszcie takie rzeczy i to w jak nawiekszej ilosci :) chodzi o to zeby za pomocą tej szajbki pozniej wygodnie zarzadzac kanalami :) ulubionych na ta chwile wgl nie ruszylem :) ale w planach mam zaznaczenie kilku na raz i dodanie z poziomu dropdownu kategorii :) tu pytanie o te transpondery i kanaly jak czesto sie to zmienia i jak myslisz jak najwygodniej bylo by to zmieniać ?

https://drive.google.com/open?id=1zOakgrQEj6mg_g9GHu06_7a-GOOlcxQf

papuga1

Post by papuga1 »

Mam jeszcze pytanie bo wypadły mi Discovery i Animal Planet czy to wina dawcy czy listy bo nieaktualna?

azbestmar

Post by azbestmar »

Witam koledzy. Czy działa wam EPG? Jak je włączyć?

Seliv

Post by Seliv »

No z tym EPG to jest różnie, raz działa parę dni, później znika na tydzień. Jestem teraz na etapie, że go nie mam :p Gdyby nie ten bug, bo pewnie to problem oprogramowania, to urządzenie byłoby idealne. Coraz bardziej zastanawiam się czy nie kupić niedługo czegoś na enigmie, tam powinno to działać ; >

Post Reply